MENU

News

Explózia v PKO

03.04.2001

Predtým, ako to celé začalo, som sa stretol pri zadnom vchode so spevákom Pary "LASKI"m, ktorý mal zjavný problém dosta sa cez nekompromisných securityguardov dnu, na pódium svojho vlastného koncertu. Ešte stále sme na Slovensku a ešte stále tu pretrvávajú problémy pri organizovaní podobných akcií. Je skvelé, že organizátori sa postarali o kvalitný zvuk a svetelné efekty, ktorými nešetrili, ale s trochu väčšou snahou sa mohli postara o divákov, ktorí tvoria hlavnú súčas koncertu. Podľa môjho odhadu sa tu stretlo niečo viac ako 1000 divákov. Pre tento počet ľudí tu bol pripravený len jeden stánok s občerstvením, aj ten sa nachádzal v opačnej časti budovy.

Koncert sa začal až pol hodinu po predpokladanom začiatku a trval 4 hodiny. Úvod bol trochu suchý, pretože sa začal len tak … Začali hra. Myslím, že tu chýbal už len konferenciér, ktorý by aspoň trochu vyhecoval čakaním znudených a smädných divákov. MALEVIL sa držal celú hodinu po začiatku koncertu. Túto skupinu z Modry som videl naživo po prvýkrát, no jej výkonom som bol sklamaný a asi som nebol sám. Oslovili ma ich pesničky v rádiách s titulmi Čestmír, Matelko či Batman. Táto skupina sa na nič "nehrá" a "hrá" pre zábavu. Vystupuje na pódiach v Čechách i na Slovensku 3-4 krát do mesiaca. Do povedomia sa dostala hlavne vïaka singlu, ktorý spolu s Michalom Kaščákom, inak spoluorganizátorom tohto minifestu, tu odznel presne v tejto zostave. Hudobný štýl tejto skupiny som definoval ako "rockové LOJZO". Zapravdu mi dal aj "Dodo Tarkay" - frontman skupiny, s ktorým som urobil krátke interview:

Ako vznikol názov Malevil? Prečo male, nie veľa?
Malevil je názov hradu v jednej sci-fi knižke od Roberta Merleho, na ktorom sa ukryjú ľudia pred výbuchom atómovej bomby v tretej svetovej vojne. Vlastne, filozoficky s tým naša hudba nič nemá, no ten názov je taký farebný. Hráme lietajúcu farebnú muzičku. Pred tým som mal kapelku s názvom Druhý Náklad, no nikto si to nevedel zapamäta a každý hovoril "tretia smr", alebo "betónový násyp". Malevil má cveng v ušiach.

Kapela MALEVIL: bicie nástroje - Zoltán Vogel-Singer, klávesy - Peter Tarkay, gitara - Michal Ježek, bassgitara a spev - "ja" alias Dodo Tarkay.

Po Malevil nasledovala skupina už dobre známa svojím grooveovým soundom, " PARA". A naozaj. Po príchode Pary sa pódium zahalilo do bielej hustej pary a výborných svetelných efektov. Publikum "šalelo". Bolo z väčšej časti zložené z pomerne mladých, ešte školopovinných adolescentov. Odzneli všetky hity ako: Chcú Ma Viac či Priestor, Kruhy Do Vody a pridali aj zopár nových singlov, ktoré odprezentujú na pripravovanom CD, ktoré by sa (ak to dobre dopadne) malo ukáza už tento rok. Na pódiu to vrelo náladou a do varu sa dostávali diváci aj vïaka dobre pripravenému koncertnému programu s niekoľkými hosami. Už známa Barbora a nová tvár Janka (inak ma požiadala, aby som ju nepublikoval, tak to dodržím…..) a ïalší hostia hrajúci na trúbku a klávesy.

Opä prišiel čas pre Michala Kaščáka, ktorý sa znovu objavil na pódiu, aby spolu, čisto z recesie, odpálili pieseň od Bez Ladu a Skladu – Parné Valce, čo ma dostalo. Potom ešte nasledovala kultúrna vložka - skok Laskiho do vlny ( na hlavy divákov ) a para vyfučala.

Malý Laskiho profil:
Ktorý módny návrhár a oblieka?
Laski: Tomáš Šedivý a fantastická farebná kombinácia.
Obľúbené farby?
Laski: Šedá, čierna, červená a biela
Jedlo?
Laski: Zmrzlina, druhé jedlo Segedínsky guláš a tretie je rezeň.
Aký máš pocit z toho, že a usporiadatelia nevpustili na tvoj vlastný koncert?
Laski: Je to pozitívny signál, že mám čo robi. ( smiech )

A nastala chvíľa na headline tohto večera, SKA-skupinu "POLEMIC". Túto skupinu vám nemusím nejako zvl᚝ predstavova. Viac ako hodina zábavy a tanca . Ich úspešnými pesničkami si už dávno vydobyli priazeň poslucháčov od A po Z, od kolísky po domov dôchodcov. Svoje profesionálne schopnosti zúročili na tomto koncerte naozaj naplno.

Celý tento koncert sa točil na záznamové pásy Slovenskej televízie a pochlapili sa aj usporiadatelia výkonom a kvalitou PA-čka (koncertná aparatúra) a už spomínanými svetelnými efektami. Dali si naozaj záleža (ale to nehovorím o starostlivosti o divákov). Presné a skvele odohrané pesničky, z ktorých je snáï už každá singlom, lahodili aj menej či viac fajnovejšiemu sluchu. Farebné parochne, štýlové SKA-oblečenie, výborná choreografia dychárov a veľa perkusií umocňovali túto skvelú show.


Diskusia
» Zobraziť diskusiu
12.02.2017 11:45 Tannerdus - Acai Berry - Why Is...
30.01.2017 01:31 Cidessenak - symulator giełdy[http://bulls.net.pl/] | http://bulls.net.pl/[http://bulls.net.pl/]


Copyright © 2018 Para
Web vytvorila spoločnosť SLONline, s.r.o. v redakčnom systéme SilverStripe. Design by someone else.
RSS SiteMap