MENU

News

KONCERT - Puding pani Elvisovej + Sklo 2200 + Para = trojnásobná dávka poriadnej (slovenskej) hudby

28.02.2001

Zatiaľ čo sa nám počas prázdninovou nudou nasiaknutého týždňa podstatne klimaticky zmenili podmienky k horšiemu, aspoň po hudobnej stránke sa niečo zaujímavého dialo. Minulý štvrtok podvečer sa v košickom Ges klube o príjemnú pohodovú atmosféru približne od osemnástej hodiny starali hneï tri slovenské a v rodnom jazyku tvoriace kapelky. Puding pani Elvisovej, Sklo 2200 a Para.

Spočiatku zhromaždení diváci a poslucháči len tak postávali, popíjali. Koncertnú sálu začali v hojnejšom počte zapåňa až po odznení prvých dvoch skladieb "pudingovského zoskupenia", pozostávajúceho z troch stálych členov (Pino, Vilo, Miloš) a jedného bývalého a súčasného (Marcel). Zaznelo niekoľko progresívne-rockových alebo ak chcete rockovo-progresívnych výtvorov, štýlovo hádzaných do škatule s názvom "mohér pop". Niektorí túto milú muzičku, plnú hravosti porovnávajú s domácky robenou tanečnou hudbou. Zo známych vecičiek ste si mohli vychutna napríklad "joystickovú naahovačku", či ešte stále v éteroch slovenských rádií rotujúci singlík Ping Puding Pong. Chalani sa po skončení svojho partu milo rozlúčili a podotkli, že hudobné prídavky sa kona nebudú.

V sále nastal tzv. "prestávkový ruch" spojený s nárastom migrácie obecenstva, ktorá sa opä ustálila po zaplnení pódia členmi kapelky Sklo 2200. Iniciátormi celého hudobného "spoluvystupovania" boli práve chalani zo "skla". Zaujímavé je, že názov si na rozdiel od rockovejšie znejúcej hudby dali dos krehký...

Asi nebude ïaleko od pravdy, že väčšina zúčastnených sa možno i napriek všetkému tešila najviac práve na "prezentáciu" bratislavskej kapely Para, ktorej sa podarilo na svoju tvorbu upozorni vïaka (hlavne mládeži známym) skladbám Ticho a Kruhy do vody a spoluprácou s Oskarom Rózsom, výsledkom čoho je i niekoľko nominácií na cenu Hudobnej akadémie. Chalani na čele so spevákom Laskym potvrdili, že dokážu vyrába dobrú náladičku. Tú vám okrem fajnovej muzičky mohli na tvári vyčari i vám možno menej či viac známy ľudkovia ktorých stretnú nebol problém. Bol to príjemný večer, ktorý sa snáï čoskoro zopakuje. Neviete náhodou, kto raz múdro povedal, že "naša" hudba nemá budúcnos, štipku nápaditosti a originality?


Diskusia
» Zobraziť diskusiu
V diskusii nie sú žiadne príspevky.

Copyright © 2018 Para
Web vytvorila spoločnosť SLONline, s.r.o. v redakčnom systéme SilverStripe. Design by someone else.
RSS SiteMap