MENU

News

Koncert v Dolnom Kubine

07.12.2004 (Johnny)

Ahojte moji zlatí,

Neviem, kedy sa toto objaví na webe (predpokladám ale, že naša mimoriadne pohotová webmasterka to tu zavesí mimoriadne rýchlo), ale píšem vám to o 03.49, par hodín potom ako som sa vrátila z rozhovoru a koncertu so skupinou Para . Rozhovor s Laskym vám ponúkneme v stredu 15.12.04 po 21.00 v rámci Feat., kde čakajte aj veľa hudby od skupiny Para, ale zatiaľ aspoň čerstvé dojmy z celého večera…


ÚVOD

Ostatných pár týždňov môj CD player nepoznal iný album ako Brutálna Zostava a môj počítač sa pravdepodobne poriadne "zaparil", keï som si už asi po desiaty krát vychutnávala spolu s Parou Car Chase alebo dokument Chalupa 04. Na koncert som už teda išla zamilovaná do albumu a aj keby chalani predviedli niečo na spôsob :"Ak si šastný, tlieskaj rukami…ap tap…", tak by som to považovala za geniálne.
Pokúsim sa ale zbavi eufórie z albumu (na ktorý vám názor hodím na web už čoskoro) a priblížim vám, čo vás asi čaká 16.12.04, keï sa Para dovalí k nám do Žiliny.

BRUTÁLNA ZOSTAVA TOUR 2004…ZASTÁVKA DOLNÝ KUBÍN

Podľa zásady:" na to dobré si treba počka ", to išlo aj v prípade Pary. Pódium im "rozohriala" Martinská formácia Čisté Tvary, ktorej spevák k samotnej Pare dokonale ladil (koniec koncov s nimi na pódiu neskôr aj jeden track odspieval). Po niekoľkých skladbách kapely, ktorú Para mimochodom objavila na festivale "Nočné Vlny" sme sa dočkali a po intre, ktoré otvára Brutálnu Zostavu, sa na pódiu zjavil Lasky a spustil MataMatoMataHari. Zmierená s pomermi na Slovensku a držiaca v ruke predbežný playlist alebo playhlist, som čakala, že priemerný poslucháč Pary si ich album ešte nestihol kúpi (resp. a žiaľbohu napáli) a tak som predpokladala, že ľudia môžu zareagova mierne rozpačito, presnejšie nečakala som hneï tancujúcu partiu v blízkosti pódia. Takže som sa už ani nečudovala, že po skladbách Príbeh a Viem, čo Viem, sa pred Laskym už nielen tancovalo ale aj skákalo. Pokiaľ moje uši boli schopné čo to dopoču, tak tí "umiernenejší" (ja a desiatky ïalších, ktorí sa neodvážili skáka, len si podupkávali nohami na barových stoličkách a hmkali si skladby spolu so skupinou) sa asi najviac "namotali" na skladbu Prezident. Párkrát sa za mnou objavilo: "Sú super" alebo Toto bolo skvelé" atï.- zmienka je samozrejme o výroku nášho ex-prezidenta, ktorý chlapci zaradili hneï na úvod skladby. ¼udia už boli pripravení spolupracova a tak vo veľmi vhodnom čase prišli na rad tracky, ktoré pokiaľ nemáte napočúvanú Brutálnu Zostavu vám veľa nehovoria. Odohrali Slová, Brutálna Zostava a namiesto na webe avizovanej skladby Spolu, odznela skladba Hviezdoslav ( tú ale v Žiline nečakajte…možno si ale chalani poctia Žilinu iným songom o inej osobnosti- teraz mi ale nenapadne, že kto by to tak mohol by….). Nasledoval v rádiách stále aktuálny singel S Tebou, road song Lasky a aby toho nového na ľudí nebolo veľa, prišli na rad Kruhy Do Vody, Quantanamera , či Ticho, kde nám už Lasky predvádzal originálne tanečné kreácie. V osvedčených hitoch skupina pokračovala a pridali skladbu Otec, ktorá už signalizovala vrchol večera. Oficiálne poslednou skladbou na koncerte bola Veci Začnú fungova, no podľa intenzity vášho :"Ešte, ešte!" , skupina začne pridáva….tak sa možno dočkáte Prví, poslední alebo Biele boty, čierne šaty atï….( len poriadne kričte, chalani s určite nechajú ukeca….)

AKO TO VŠETKO ZNELO…

Čo sa už len dá vytknú skupine, ktorá si môže koncerty počíta za celú svoju kariéru už v stovkách. Žiadny šok vás nečaká, chalani odohrajú jednak známe skladby a aj tie menej známe v ich koncertnom podaní znejú ako osvedčené Para hity. Ja osobne som možno čakala, že tak ako spomalili a čiastočne aj prišli na chu pomalému popu na albume, spomalia aspoň čiastočne aj na koncertoch, ale to by pravdepodobne uškodili aj sami sebe…Na Pare sa vždy skákalo a aj sa skáka asi vždy bude a Para pravdepodobne nikdy nebude hra pre inteligentných kávičkárov niekde v malom klube …(Btw, Lasky mi to v rozhovore všetko vysvetlil, takže stačí počúva a dozviete sa aj vy, prečo odzneli skladby, ktoré odzneli…) Ale mne by aj tak urobila rados skladba Vždy (č.12 na albume Brutálna Zostava), ale jednoducho Para to odpáli hneï na začiatku a až do konca nepoľaví, mierne zvoľnenie môže nasta len v podobe prídavkov…
Ale tešte sa, lebo dojmy z koncertu budú trva ešte pár dní…


BRUTÁLNA ZOSTAVA ALEBO MILÍ CHLAPCI??????

Predpokladám, že asi aj väčšina z vás bude skandova :"Lasky, Lasky!!!!"…je pravda, že Lasky má v sebe energie za piatich. Navyše aj moje miestami infantilné otázky a asi aj smrteľnú dávku kofeínu (mala som 6 káv počas 2 hodín) zvládol bravúrne…bol na a mňa jednoducho veeeľmi milý… ale ako by Para nebola bez Laskyho, Lasky by nebol bez Pary, takže poïme na to takto….Myslím, že ak by som chcela niekedy skupinu, tak do nej beriem Matúša, vïaka ktorému sme mali všetci to, čo by sme postrehli len vtedy, ak by sme to nemali. Mám na mysli, dokonalú organizáciu….dokonca som občas mala dojem, že Matúš je veľký tato celej skupiny…(Matúš je ten, čo tam bude chodi a všetko organizova - ale on je inak straaašne zlatý…) Vïaka už spomínaným skákajúcim fanušíkom vpredu mi bubeník Ing. Kubica (tak to je na oficiálnej stránke) akosi ušiel vzhľadovo (to však po koncerte napravil ako inak Lasky, ktorý mi pekne ukázal kto je kto). Nesklamal ma ani Daniel Buzinkay-jeho som sice tiež vzhľadovo nezachytila, ale počas príprav na rozhovor mi jeho meno pripadalo tak ažké, že som si ho opakovala asi stokrát, takže to bol jediný člen, ktorého meno som poznala vo viacerých prevedeniach (Dango Buzenskij, Kotol)…no a Oliver…ach, Oliver….dooos dobre vyzerá… to až tak, že asi z piatich viet, ktoré som s ním prehodila, boli 2 v znení :" Ty si ale vysoký…" (ale bol fakt vysoký…aj keï pri mojej výške je vysoký skoro každý)…ale hlavne klobúk dole pred tým, čo predviedol na pódiu, veï ešte 2 dni predtým kapela rušila koncerty kvôli jeho zdravotnému stavu a aj na tomto koncerte nebol ešte celkom fit…(jaj, nechcem vedie či vidie ako vyzerá keï je zdravý: )
Viac sa dozviete 15.12.04 ale úplne najviac priamo na koncerte….
Nezabudnite, stretneme sa 16.12.04 na koncerte Pary….

Nikka
Diskusia
» Zobraziť diskusiu
V diskusii nie sú žiadne príspevky.

Copyright © 2018 Para
Web vytvorila spoločnosť SLONline, s.r.o. v redakčnom systéme SilverStripe. Design by someone else.
RSS SiteMap