MENU

News

Najväčší aplauz košického trojkoncertu zožala Para z Blavy

26.02.2001

Košice - Na sklonku minulého týždňa sa slovenská "alternatívna" mládež opä začala zgrupova na jednom mieste. Hustota koncentrácie "týpkov" napovedala, že pospolitý mladistvý ľud je dobre informovaný a v GeS-ku sa zhromaždil na avizovanom trojkoncerte, ktorý predpovedal prijateľný hudobný zážitok a hlavne dobrú náladu.

Aj keï s takmer hodinovým oneskorením, ale nakoniec sa predsa len začalo. Ako prvý vybehli na pódium Puding Pani Elvisovej, ktorý publikum slušne zahriali. Vypalováky, medzi ktorými nechýbal ani song Ping Puding Pong, s ktorým kapela dobila éter Fun rádia, nenechala osadenstvo sály dlho na stoličkách a rozbehla sa celkom dobrá zábavka. Keï sa spotení chalani po niekoľký krát vymenili za svojmi nástrojmi a povedali publiku zbohom, vystriedala tanečných vetroplachov na javisku o čosi pokľudnejšia skupina Sklo 2200. Tentoraz bez charakteristickej videoprojekcie, ale s rovnako dobrým výkonom, zaujali chalani zmeskou ska, funku, rocku i jazzu a aby toho nebolo málo, originálnu zvukovú fúziu dopåňala ženská ruka flautistky Liliany. Výsledok bol dobrý, vzhľadom na záujem publika, u ktorých si táto kapela z koncertnej trojice ešte len buduje svoje miesto.

Profícka Para bez dlhých slov ukázala, že je profícka. Koniec koncov má na svojom konte už jeden oficiálny nosič a druhý sa údajne chystá. Patrilo by sa spomenú i tri tohtoročné nominácie na cenu Grammy. Super zvuk, zohratos chalanov, suverénne vystupovanie speváka a šoumena Laskyho, slušne zaplnila rozlietané publikum sály, ktoré sa pomaly ale isto dvíhalo zo zeme a kopilo pred pódiom, aby trošku natiahlo kostru. Bujarý tanec začal v rytme skladieb z debutu Veci začnú fungov, nechýbal megahit Kruhy do vody, odozneli i dve pesničky v premiére, ktoré sa, súdiac podľa reakcií prítomných, ujali. Chalani z Pary dokázali, že si dôveru svojho nového vydavateľstva zaslúžia a hlavne, že vedia čo chcú. Koniec koncov, to vedia aj taký "Pudingovci", ktorý si minulý týždeň v GeS-ku odohrali svoj posledný koncert. Posledný pred plánovaným odchodom do Bratislavy, kde sa chcú pokúsi prerazi. Po siedmich rokoch fungovania sa táto košická kapela rozhodla zobra svoj osud do vlastných rúk. Viac o ich zámere a plánoch do budúcna sa dozviete v rozhovore s Pinom a Vilom o týždeň na strane Mladým.


Diskusia
» Zobraziť diskusiu
V diskusii nie sú žiadne príspevky.

Copyright © 2018 Para
Web vytvorila spoločnosť SLONline, s.r.o. v redakčnom systéme SilverStripe. Design by someone else.
RSS SiteMap