MENU

News

Opakovanie je matkou

02.06.2007 (Johnny)

Recenzia

Aké je poznávacie znamenie Pary? Silný, chytľavý refrén. Keï sa začína, začne šliapa aj pesnička, ktorá dovtedy - a potom - za veľa nestojí.
Podobne šliape celý život bratislavskej skupiny. Aj život jej hudby. Na štvrtom, tentoraz eponymnom albume neprichádza Para s novým. História sa opakuje.
Skupina si berie dobré z každého a mieša bohatú zmes. Na Slovensku takú neponúka nikto iný. Nenadarmo zaraïujú hudobní kritici Paru do škatuľky cross-over. Prechádza sa žánrami.
Na novú nahrávku si šestica pozvala mnoho hostí. Sú kamaráti. Jana Kirschner napísala text. Zaspievala. Pesničku Ako veľmi aj produkovala. „Braňuško“ Jobus tiež napísal text. Zaspieval s Michalom Kaščákom. A nechal brata Andreja zahra na p횝alku a drumbľu do pesničky Doma dobre. Moe a Opak z hiphopovej zostavy AMO prispeli slovami a rapom. Aby znel Abstinent. Speváčka Bet-Maj Sepja z experimentálnej scény sa zúčastnila na nahrávaní O mne a o tebe. A prišli ïalší. A ïalší.
Para patrí medzi najžiarivejšie kapely mladej slovenskej hudobnej scény. Na krst tohto albumu prišlo vyše tisíc ľudí. Para zabáva poslucháčov a pritom nepodlieza latky dobrého vkusu.
Len občas je dobré prepoču slová. „Vždy je mi dobre aha / Keï z neba modré aha / Príde až ku mne aha / Za domom v hume aha,“ vypadáva z Doma dobre, ktoré zabáva bezkonkurenčne. Takáto slovná hra sa aspoň na nič nehrá.
Aj táto nahrávka je dôkazom, že nie vždy prekáža, ak sa skupina neposunie ïalej. Niekedy je lepšie zotrva a vychutnáva. Robi rovnako dobré a ponúknu, čo funguje. Čo zároveň nie je hlúpe.
Opakovanie je matkou múdrosti, hovorí staré porekadlo. A dcérou blbosti, dodáva pokračovanie.
Opakovanie je matkou Pary, možno pozmeni. A dcérou je štvrtý album, presne taký, ako by sme čakali. Čo je dobre.
Diskusia
» Zobraziť diskusiu
V diskusii nie sú žiadne príspevky.

Copyright © 2018 Para
Web vytvorila spoločnosť SLONline, s.r.o. v redakčnom systéme SilverStripe. Design by someone else.
RSS SiteMap