MENU

News

Para a Puding pani Elvisovej majú spoločný projekt

07.01.2005 (Johnny)

Členovia hudobných skupín Para a Puding pani Elvisovej (PPE) sa nestretávajú len na koncertných pódiách festivalov, alebo v nahrávacích štúdiách, ale trávia spolu aj voľný čas, ako napríklad aj ostatného Silvestra na chate v Kráľovej pri Senci.Obe skupiny majú za sebou plodný rok a tak zrejme bolo čo oslavova. Puding pani Elvisovej sa po 8-ich rokoch na scéne konečne vytasili svojim debutovým albumom "Automati" a Para uviedla na trh svoj tretí štúdiový album "Brutálna zostava". Chlapci môžu by s výsledkom spokojní, veï podľa poslucháčskych hlasov istého nemenovaného komerčného rádia, sú práve ich albumy tým najlepším, čo na Slovensku v roku 2004 vyšlo.

Ako to však býva keï sa spolu stretnú hudobníci v kreatívnom období, tak neostane len pri žúrovaní a tak na silvestrovskej chate založili nový spoločný projekt s pracovným názvom Vymucany. Hudobníci si ako zvyčajne na chatu priniesli "španielky" a na mieste komponovali základy budúcich pesničiek. Ako bude znie výsledok zatiaľ nie je jasné, ale kombinácia elektronicky a tanečne orientovaných "pudingáčov" a hip-hopovo gitarových "parákov" láka pozornos, zvl᚝ keï ide o "unplugged" zostavu na akustických gitarách.

Skupiny sa spoznali koncom 90-ich rokov v Košiciach, keï tam Para vystupovala v rámci turné so skupinou IMT Smile a s domácimi "pudingáčmi" sa zoznámili na žúre, ktorý nasledoval po koncerte. Keï sa PPE pred pár rokmi sahovali do Bratislavy, tak istú dobu dokonca bývali spolu v prenajatom byte na Vajnorskej ulici. PPE nedávno zremixovali "parácku" pesničku "S tebou" a výsledok môžete nájs na webovských stránkach oboch skupín www.para.sk alebo www.ppe.sk


Diskusia
» Zobraziť diskusiu
V diskusii nie sú žiadne príspevky.

Copyright © 2018 Para
Web vytvorila spoločnosť SLONline, s.r.o. v redakčnom systéme SilverStripe. Design by someone else.
RSS SiteMap